فعال سازی SNMP در سیسکو

شرکت های زیادی در حوزه مانیتورینگ شبکه فعالیت دارند که از میان آن ها می توان به نرم افزار مانیتورینگ شبکه Solarwinds و یا نرم افزار مانیتورینگ شبکه OpManager اشاره کرد که در مقالا قبلی به آموزش آن ها پرداخته ایم. برای راه اندازی مانیتورینگ شبکه و اضافه کردن تجهیزات شبکه به نرم افزار، از روش های مختلفی می توان استفاده نمود ک مهمترین و پر کاربرد ترین آن ، استفاده ار پروتکل (SNMP (Simple Network Management Protocol می باشد.

برای اضافه کردن تجهیزات جهت مانیتورینگ شبکه ، لازم است پروتکل SNMP در سیستم موردنظر فعال شود که در این مقاله به نحوه فعال سازی SNMP در سیسکو خواهیم پرداخت.

البته در مقالات قبلی به آموزش فعال سازی SNMP در ویندوز سرور ، فعال سازی SNMP در ESXi ، فعال سازی SNMP در میکروتیک پرداخته ایم.

 

فعال سازی SNMP در سیسکو

برای فعال سازی SNMP در سیسکو ، ابتدا در محیط Configure Terminal دستگاه ، عبارت زیر وارد کنید.

[Router(config)#snmp-server community (community-name) ro [Access-List

فعال سازی SNMP در سیسکو

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، در ادامه ی کامند نیز می توانید نام Access List ساخته شده را اضافه کنید. Access List تعریف شده شامل IP سرور مانیتورینگ شبکه است که بتواند به دستگاه سیسکو دسترسی داشته باشد.

 


فعال سازی SNMP در سسیکو

فعال سازی SNMP در ویندوز سرور

 فعال سازی SNMP در ESXi

 فعال سازی SNMP در میکروتیک

مانیتورینگ شبکه

مانیتورینگ شبکه با نرم افزار OpManager

مانیتورینگ شبکه با نرم افزار SolarWinds

 

شرکت ژیوان ارائه دهنده خدمات شبکه شامل پشتیبانی شبکه , راه اندازی و نصب شبکه , طراحی شبکه , فروش تجهیزات شبکه , سرور و مجازی سازی , اتوماسیون صنعتی , خانه هوشمند

4
0

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *