محصولی برای امنیت شبکه، که توسط شرکت فورتی نت معرفی شده است؛ UTM  در سال ۲۰۰۲ با عنوان دستگاه فورتی گیت معرفی شد.

فورتی گیت را می توانیم به عنوان سیستم یکپارچه مدیریت تهدیدات استفاده نماییم. منظور از یکپارچه شدن مدیریت این است که دیگر نیازی نیست به صورت لایه لایه شبکه را بررسی کرد.

پیش از معرفی Fortigate به دنیای امنیت شبکه، تجهیزات امنیتی در لایه های مختلف شبکه به صورت Standalone استفاده می شدند. این موضوع باعث می شد هزینه ها بالا برود و نظارت و مدیریت کافی بر تجهیزات شبکه وجود نداشته باشد.

تراشه ASIC که در محصولات شرکت شرکت فورتی نت استفاده می شود با کمک سیستم انحصاری FortiOS باعث می شود تجهیزات با کارایی بالا و قدرت زیاد داشته باشیم.

فورتی گیت (Fortigate)

نرم افزار فورتی گیت

تنها سیستم امنیتی که موفق شده است تایید چندباره از ICSA Lab را دریافت کند، فورتی گیت است. Fortigate دارای لایسنس NSS و EAL4+  است.

فورتی گیت توانایی پشتیبانی از پدافند در عمق را دارد. این کار با استفاده از یک لایه بحرانی برای تکمیل نرم افزار های آنتی ویروس و ارائه در بستر شبکه را انجام می شود.

همچنین فورتی گیت با استفاده از سخت افزار های امنیتی پرقدرت می تواند به صورت یکپارچه از شبکه محافظت کند.

روش کار نرم افزار فورتی گیت به این صورت است که با استفاده از دیواره آتش و پروفایل های امنیتی می تواند امنیت بالایی را فراهم کند.

فورتی نت امکاناتی در نرم افزار فورتی گیت قرار داده است، امکانات قابل استفاده به شرح زیر است:

 • مانیتورینگ شبکه
 • راه اندازی HA
 • راه اندازی DNS Server
 • داشتن قابلیت IPS
 • Internet Load Balancing
 • راه اندازی انواع VPN  و Tunnel

 • امکان Link redundancy
 • امکان ایجاد چند cdom مجزا
 • گزارش گیری Log & Report
 • تعریف دسترسی کاربران
 • امکان App Control
 • بانک اطلاعاتی الگوهای مخرب (signuture)
امکانات نرم افزار فورتی گیت

مانیتورینگ شبکه با فورتی گیت

برای مانیتورینگ شبکه رایج ترین لایه هایی که مورد استفاده دستگاه فورتی گیت قرار می گیرد لایه های دوم، سوم و هفتم شبکه است.

فورتی گیت با بررسی این لایه ها متوجه می شود دستگاه هایی که در شبکه وجود دارند به چه نحوی متصل شده اند و همچنین توپولوژی شبکه را شناسایی می کند.

راه اندازی HA توسط فورتی گیت

در طراحی شبکه سخت افزار ها باید به گونه ای طراحی و نصب شوند که در شبکه نقطه شکست نداشته باشیم. این امر باعث می شود تجهیزات شبکه دچار اختلال و مشکل نشوند.

یکی  از مواردی که هنگام راه اندازی HA  باید مورد توجه قرار دهیم، داشتن لایسنس Essential Plus و Share datastore است. به همین دلیل از فورتی گیت استفاده می کنیم که قابلیت HA را دارد.

راه اندازی DNS Server در فورتی گیت

مهمترین مرحله در یک شبکه راه اندازی DNS Server است. پس از اینه تنظیمات DNS در فورتی گیت را انجام دادید می تواند نام دامنه را به IP تبدیل کند؛ این کار برای برقراری ارتبط بین کامپیوتر ها ضروری است.

برای راه اندازی DNS باید وارد بخش مدیریت سرور در Fortigate  شد.

قابلیت IPS در فورتی گیت

سیستم پیشگیری از نفوذ یا IPS در امنیت شبکه اهمیت بسیاری دارد. با استفاده از سیستم IPS شبکه شما در مقابل حملات بدافزارها و حملات مخصوص هکرها این می شود.

با استفاده از فناوری IPS در Fortigate تکنولوژی موفقی را برای ایجاد امنیت در شبکه شاهد هستیم.

IPS فورتی گت به واسطه فورتی آنالایزر در دسترس قرار خواهد گرفت.

Load Balancing در فورتی گیت

استفاده از لود بالانسینگ یا تعادل بار در سرور های بزرگ امری ضروری است. در این حالت بار ترافیک تنها روی یک سرور متمرکز نخواهد شد و بین سرورهای مختلف به تعادل خواهد رسید.

برای load Balancing در فورتی گیت راهکار های متفاوتی وجود دارد که در بخش آموزش فورتی گیت به طور کامل به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

فوتی گیت با استفاده از Load Balancing قادر است دستسی به سرور را بهتر کند و از به وجود آمدن مشکلات جلوگیری نماید.

راه اندازی انواع VPN با فورتی گیت

مهم ترین موضوع در شبکه تامین امیت هنگام ارتباطات است. در سازمان ای مختلف ارتباط بین کارمندان و کاربران با استفاده از شبکه انجام می شود و به این دلیل لزوم استفاده از NPN مناسب به نظر می رسد.

در فورتی گیت با استفاده از بستر مدیریتی تحت وب در این فایروال می توانیم یک VPN Tunnel را راه اندازی کنیم.

برای انجام این کار می توانیم وارد تنظیمات IPSec Wizard شویم و با انتخاب گزینه VPN یک Tunnel جدید برای این موضوع ایجاد نماییم.

امکان Link redundancy فورتی گیت

یکی از ویژگی های منحصر به فر فورتی گیت امکان اتصال از طریق دو IP با استفاده از یک سیستم است.

Link Redundancy در واقع قادر است از طریق لایه ۲ شبکه و بدون تجهیزات سخت افزاری اضافه تنها اب استفاده از ویژگی SD WAN ر فورتی گیت این کار را انجام دهد.

در حالت Redundancy یکی از رابط های متصل شده به اینترنت در حالت توقف قرار می گیرد و رابط دیگر فعال می شود و لینک اصلی می باشد.

امکان ایجاد چند VDOM مجزا توسط فورتی گیت

VDOM ها قادرند فورتی گیت را به تجهیزات مجزا تبدیل کنند. فورتی گیت می تواند بیشتر از ده VDOM را پشتیبانی کند.

نکته مثبت در استفاده از VDOM ها این است که ترافیک ارسالی به یک VDOM نمیتواند به vdom دیگری برود. به زبان ساده تر از Virtual Domain ها برای تقسیم کردن یک فورتی گیت به دو یا چند FortiOS استفاده  می شود.

گزارش گیری در فورتی گیت Log & Report

گزارش گیری از اطلاعات ترافیکی و خطاهای به وجود آمده یکی از ضروری ترین کارها برای ایجاد امنیت در شبکه است. اطلاعات مربوط به انواع LOG توسط دستگاه فورتی گیت به شما گزارش داده می شود.

اطلاعات ترافیکی با عنوان Traffic Log توسط دستگاه فورتی گیت ضبط می شود و به راحتی می توانید آن را دریافت نمایید.

تعریف دسترسی کاربران به وسیله فورتی گیت

فورتی گیت به شما این امکان را می دهد که بتوانید کاربران جدید ایجاد کنید، دسترسی آنها را نغییر دهید و احراز هویت کاربران را نیز به درستی انجام دهید.

با بررسی ویژگی هایی مانند IP address, mac address, system و user مشخص خواهد شد که کاربران در چه زمانی از کدام سرویس می توانند استفاده نمایند. برای تعریف دسترسی کاربران در فورتی گیت می توان از بخش Local User استفاده کرد.

امکان App Control با فورتی گیت

فورتی گیت برای مدیریت ترافیک کاربران و نظارت بر آن امکانات خوبی دارد. Application Control این امکان را به شما می دهد که بتوانید دسترسی کاربران به برنامه هایی مانند پروکسی و گیم را مسدود نمایید یا دسترسی به برخی برنامه های دیگر را به آنها بدهید.

در دیتابیس این سرور حدود چهار هزار برنامه متفاوت قابل تشخیص می باشد.

بانک اطلاعاتی الگوهای مخرب فورتی گیت (signuture)

فایروال فورتی گیت یکی از بهترین سیستم های امنیتی برای شناسایی الگوهای مخرب است. پس از اینکه حمله های به شبکه شناسایی شد یک بانک اطلاعاتی قوی از این الگوها و برنامه هایی که به قصد تخریب به سیستم وارد شده اند، تهیه می شود

داده های ورودی به شبکه با بانک اطلاعاتی فورتی گیت سنجیده خواهند شد.

مزایای فورتی گیت

استفاده از فورتی گیت در شبکه های بزرگ و کوچک دارای مزیت هایی است. برخی از مزایای استفاده از فورتی گیت در نرم افزار شبکه به شرح زیر است:

 • مدیریت فایروال های NGFW با نصب Forti OS
 • تامین امنیت انواع برنامه ها توسط Fortigate
 • سازگار بودن با تجهیزات امنیتی شبکه مانند IPS ها
 • کنترل کردن دستگاه های WiFi
 • کاهش مصرف انرژی و بازدهی بالا به کمک نرم افزار FortiASIC

لایسنس فورتی گیت

پس از خریداری فورتی گیت برای استفاده از آن لازم است لایسنس  محصول را نیز داشته باشیم. لایسنس های معتبری که توسط این شرکت ارائه می شود دارای شماره های مختلفی هستند و نکته ای که باید بدانید این است که هر پارت نامبر، سطوح مختلفی برای خدمات پشتیبانی ارائه می دهد.

در هنگام دریافت لایسنس دقت نمایید تا بتوانید از همه امکانات محصول خریداری شده استفاده نمایید.

لایسنس فورتی گیت را به دو صورت آنلاین و آفلاین می توان انجام داد. برای لایسنس آنلاین فیچرهای زیر در دسترس است:

 • Your Content Goes Here
 • OS
 • IDS
 • IPS
 • web-filtering
 • antispam
 • Antivirus

دقت کنید اگر دستگاه شما لایسنس آنلاین نداشته باشد، از دو قابلیت web-filtering و antispam نمی توانید استفاده کنید.

قیمت فورتی گیت

فورتی گیت را ممکن است بتوانید از شرکت های مختلفی با قیمت های متفاوت تهیه نمایید. نکته ضروری هنگام خرید کلیه محصولات مرتبط با امنیت شبکه علاوه بر پشتیبانی مناسب، قیمت رقابتی محصول است.

شرکت ژیوان، فورتی گیت را با بهترین قیمت بازار به همراه گارانتی رسمی توسط نمایندگی، عرضه می کند

شما می توانید برای اطلاع از آخرین قیمت Fortigate و دریافت این محصول به همراه مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید:

کاربردهای فورتی گیت

هنگام انتخاب فورتی گیت سوالی که ممکن است برایمان پیش بیاید این است که به چه دلیل فورتی گیت از سایر محصولات بازار بهتر است؟

جواب این سوال را با معرفی امکانات و ویژگی های فورتی گیت خواهیم داد.

مدیریت یکپارچه در بستر Security Fabric

آسان شدن مدیریت ریسک: این امکان فورتی گیت باعث می شود بتوانید به سادگی نوآوری هایی در زمینه دیجتال داشته باشید. مدیریت ریسک خیلی راحت می شود. با استفاده از این ویژگی، نیازی به محصولات تک منظوره برای چند قسمت مختلف از بین رفته است. در واقع شما با خریداری یک محصول از خرید چند محصول متفاوت بی نیاز می شوید.

کاهش زمان پاسخگویی: با استفاده از پشتیبانی از اتوماسیون کاری،‌سرعت عملیات ساز متنی افزایش پیدا می کند و به این ترتیب زمان پاسخگویی کم می شود.

Security Fabric چهار ویژگی اصلی دارد:

 • Your Content Goes Here
 • شبکه‌ با محور امنیت
 • دسترسی Zero-Trust
 • امنیت ابری دینامیک
 • عملیات‌ مبتنی بر هوش مصنوعی برای امنیت
مدیریت یکپارچه با Security Fabric

شبکه های امن

فورتی نت با رویکرد شبکه امنیت محور قادر است، شبکه یک سازمان رو به صورت یکپارچه ایمن سازی نماید.

شما می توانید با استفاده از این آپشن فورتی گیت، شبکه خود را گسترده تر کنید و هر تغییری که تمایل دارید در آن اعمال نمایید.

فورتی گیت قادر است امنیت شبکه ای پیچیه و پویا را تامین کند؛ امنیت یک شبکه در همه سطوح آن امری ضروری است.

استفاده از قدرت سیستم عامل FortiOS

سیستم عامل FortiOS مهم ترین بخش مورد استفاده در فایروال FortiGate است. با کمک این سیستم عامل، همه قابلیت های مربوط به شبکه و امنیت در بستر فورتی گیت قابل کنترل است.

این موضوع باعث شده است پیچیدگی و هزینه ها کاهش پیدا کنند و زمان پاسخگویی نیز کم شود.

موسسات ارزیابی مثل آزمایشگاههای NSS, ICSA, VB100, AV Comperatives توصیه می کنند که سازمان ها از سیستم عامل FortiOS استفاده نمایند.

سیستم عامل FortiOS

حفاظت در مقابل تهدیدات خارجی

رشد ترافیک HTTPS ممکن است باعث رشد کمپین های بدافزار در شبکه شوند. اگر سازمان شما نتواد به خوبی TLS را رمز گشایی کند آسیب پذیری آن در مقابل حملات بیشتر خواهد شد.

فورتی گیت با استفاده از فایروال های جدید خود می تواند امنیت شبکه ها رو فراهم نماید؛ این فایروال به شما امکان می دهد تا به طور شفاف اپلیکشن ها، تهدیدات و اطلاعات شبکه را رصد کنید.

حفاظت در مقابل تهدیدات داخلی

یکی از ایرادات شبکه های معمولی این است که امکاناتی برای بررسی امنیت شبکه ندارند؛ این موضوع باعث ضعف این شبکه ها در برابر تهدیدهای داخلی است.

فایروال های فورتی گیت، با استفاده از سگمنتیشن شبکه، کمک می کنند تا سطح حمله کمتر شود؛ فایروال می تواند امنیت را در عمق شبکه ایجاد نماید.

محافظت از شبکه در مقابل تهدیدها

جلوگیری از آسیب به سیستم

آسیب پذیر بودن شبکه باعث می شود بسیاری از بدافزارها پس از شناسایی نقاط آسیب پذیر به آن حمله کنند. فایروال فورتی گیت دارای سیستم IPS یکپارچه می باشد؛ این سیستم می تواند قابلتی های متععدی را برای شما داشته باشد.

Virtual Patching یا پچ مجازی باعث می شود هزینه ها کاهش پیدا کند.

تامین امنیت در مقیاس بالا

در معماری Hyperscale شبکه، برای اینکه سرعت افزایش پیدا کند، لازم است ترافیک زیادی منتقل شود. فایروال های قدیمی توان پردازش این مدل شبکه را ندارند.

با استفاده از فایروال فورتی نت مطمئن باشید که وب سایت شما در بهترین حالت در دسترس است.

امنیت سرویس های ابری

تامین امنیت سرویس های ابری

یکی از محبوب ترین سرویس ها در بین شرکت ها، سرویس ابری است. این سرویس امکان تغییر مقیاس مناسب و اطمینان بالا دارند.

برای اینکه بتوانید هنگام استفاده از سرویس ابری تجربه خوبی داشته باشید، لازم است انتقال داده بین این فضا و زیرساخت داخلی با سرعت و امنیت بالایی برقرار شود.

در دیتاسنتر های بزرگ، فایروال های قدیمی نمی توانند دیتاها را به سرعت انتقال دهند.

استفاده از فایروال Fortinet شما را قادر می سازد تا در دیتاست های بزرگ قابلیت انتقال سریع داده را داشته باشید.

فورتی گیت یکی از مهم ترین تجهیزات شبکه است که در فروشگاه ژیوان با بهترین قیمت به فروش می رسد.

کلیه محصولات مرتبط با شبکه را می توانید از لینک زیر تهیه کنید:

فایروال فورتی گیت

یکی از مهم ترین اجزا در تامین امنیت شبکه، فایروال است؛ وظیفه فایروال محافظت از شبکه در مقابل ترافیک های مضر و جلوگیری از دسترسی های غیرمجاز به داده ها می باشد.

فورتی گیت فایروال شرکت فورتی نت است که از پردازنده های امنیتی هدفمند، امور مربوط ب شبکه را ساده سازی می کند و عملکرد بی نظیری ارائه می دهد.

مدل های زیر انواع فورتی گیت هستند:

فایورال فورتی گیت

مدل های مختلف فایروال فورتی گیت

انواع مختلفی از فایروال فورتی گیت با توجه به نوع استفاده، ویژگی و سطح دسترسی در یکی از دسته های فوق قرار می گیرند.

به طور مثال فایروال های FG-60E در دسته فایروال های سطح اولیه می باشد.

سطح بعدی mid-rang یا سطح متوسط است که برای نمونه می توان فایروال FG-100E را نام برد.

فایروال های سطح بالا، دسترسی های بیشتری به کاربر ارائه می دهند. سری ۱۰۰۰ را می توان جزو این دسته قرار داد.

 • entry level
 • mid-range
 • high end

فایروال Entry level

فورتی گیت Entry-Level جزو فایروال های سطح اول است، این سری از فایروال های فورتی گیت توان پردازشی بالایی ندارند و ترافیک خروجی که می توانند پشتیبانی کنند ۳۵ گیگابیت بر ثانیه می باشد.

اگر شرکت شما کوچک است این فایروال می تواند برایتان مناسب باشد.

راه کارهایی که فایروال های نسل بعد (entry level) برای محافظت در برابر حملات سایبری ارائه می دهند، بسیار کم حجم و مقرون به صرفه هستند.

در این فایروال حداکثر می توان تا ۲ میلیون ارتباط همزمان ایجاد کرد؛ ۵ هزار ورودی رول برای فایروال نیز میتوان پیکربندی و راه اندازی نمود.

فایروال Mid Range

به دلیل اینکه فایروال های سری Mid Range ترافیک خروجی حدود ۵۲ گیگابایت بر ثانیه دارند، استفاده از آن برای شرکت های متوسط و بزرگ مناسب است.

این سری از فایروال هی فورتی گیت توان پردازشی بالا تری دارند و به همین دلیل کارایی بالا، امنیت پیشرفته تر در چند لایه و دید بهتری در مقابل حملاتی که به شبکه صورت می گیرد، دارند.

در این سری با استفاده از پردازنده های امنیتی، در زمینه ترافیک رمز گذاری شده SSL، محافظت بهتری انجام می شود. این فایروال ها را می توانید به عنوان VPN و یا برای کنترل ترافیک استفاده نمایید.

یکی دیگر از روش های شناسایی سریع حملات ناشناس و مخرب ها به شبکه، این است که سرویس امنیتی ارائه شده توسط این سیستم به صورت مرتب به روز رسانی می شود.

فایروال High End

بالاترین سطح امنیت در فایروال فورتی گیت، توسط سری High End انجام می شود. این فایروال ها می توانند از سازمان های بزرگ، مراکز داده و سرویس دهندگان اینترنت در مقابل حملات پیشرفته امنیتی که صورت می گیرد محافظت کنند.

شبکه های بزرگ تر بالطبع تکنولوژی های بزرگتری نیز دارند، به همین دلیل سطح آسیب پذیر این شبکه ها نیز بیشتر از سایر  شبکه ها است.

برای محافظت از شبکه های بزرگ، لازم است پردازنده های قدرتمندی نیز به کار گرفته شود تا بتوانند حجم بالای داده را پردازش نمایند.

در فایروال های سری High End از نسل جدید پردازنده SPU استفاده شده است؛ قدرت پردازش این دستگاه هاا ده برابر بیشتر از فایروال های قبلی است، این پردازنده توانایی حجم زیادی از ترافیک رمز شده در زمان کوتاه را دارد.

قیمت فایروال فورتی گیت

همان طور که گفتیم فایروال ها با توجه به اینکه در کدام سطح طبقه بندی شده اند، ویژگی های مختلفی دارند.

این ویژگی ها و دسته بندی فایروال فورتی گیت سبب شده است تا قیمت آنها نیز متفاوت باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فایروال فورتی گیت با ما تماس بگیرید.

نمایندگی فورتی گیت

فورتی گیت نمایندگی های مختلفی در سطح دنیا دارد، علاوه بر نمایندگان مراکز فروش معتبر Fortigate علاوه بر فروش محصولات این شرکت، پشتیبانی از نرم افزار و ارائه لایسنس های قانونی آن را بر عهده دارند.

برای خرید فورتی گیت و بهره مندی از خدمات پس از فروش آن با ژیوان تماس بگیرید.