یکی از محصولات بسیار کاربردی برای تامین امنیت یکپارچه سازمان ها فورتی وب است. فورتی وب با کمترین میزان False-Positive قدرت زیادی در برابر تهدیدات دارد.

امکانات Fortiweb برای سازمان های مهم کافی است و می تواند از حملات تحت وب به این نهادها جلوگیری کند.

بسیاری از برنامه های تحت وب و وبسایت ها از نظر امنیتی آسیب پذیر هستند و در مواقع بحرانی قادر به حفظ امینت نمی باشند.

چرا باید از فورتی وب استفاده کنیم؟

در سازمان هایی که از برنامه های امنیتی استفاده نمی کنند طبق آمار مشخص شده است حدود ۸۰ درصد حملاتی که تحت وب صورت می گیرد موفق به تخریب می شوند.

در این مجموعه ها برخی از سایت ها و برنامه ها تحت وب کار می کنند؛ پروتکل مورد استفاده در وب برای این سایت ها معمولا Https و Http است. به همین دلیل حفاظت از وبسایت ها و اپلیکشن ها اهمیت بالایی دارد.

همچنین آمار نشان می دهد تقریبا بیست هزار وبسایت در روز مورد حمله قرار می گیرند، حملاتی مانند SQL Injection و XSS می توانند خسارت های غیر قابل جبرانی به سازمان وارد کنند.

با توجه به آمار متوجه شدیم که تعداد تهدیدات امنیتی به قدری زیاد است که استفاده از یک روش و داشتن یک فایروال به تنهایی کافی نیست. برای پیشگیری از حمله بهترین راه حل برای حفظ امینت علاوه بر استفاده از فایروال های سنتی در لایه ۳ و ۴ باید در لایه اپلیکشن کنترل امنیت وبسایت را انجام دهیم؛ روشی که ما به شما پیشنهاد می دهیم استفاده از WAF (فایروال برنامه های کاربردی تحت وب) می باشد.

Web Application Firewall به لایه ای بین سرور شبکه و دنیای بیرون از شبکه می گویند. WAF قادر است ترافیک های شبکه را بررسی نموده و از سرور شما در مقابل خطرات احتمالی محافظت نماید.

با استفاده از WAF می توانیم لایه ۳ تا ۷ شبکه را مدیریت و بسته های موجود در آن را کنترل کنیم.

ذکر این نکته لازم است که WAF یک فایروال اختصاصی برای ترافیک وب هست. و سایر ترافیک های شبکه را به این وسیله رو نمی توانیم کنترل کنیم.

دستگاه فوق، یکی از پیچیده ترین دستگاه های امنیتی می باشد که در ادامه روش کار آن را بیان خواهیم نمود.

فورتی وب (Foriweb)

خرید فورتی وب (FortiWeb)

یکی از مهم ترین دلایل خرید فورتی وب برای سازمان ها این است که متخصصین شبکه هشدار داده اند که ساده ترین راه برای نفوذ هکرها، برنامه های تحت وب است که محافظت نشده اند.

در واقع هدف اصلی هکرها، برنامه های تحت وب هستند که امنیت لازم را ندارند. با توجه به گزارش های اعلام شده توسط OWASP نیاز به محافظت دارند.

یکی از روش های مطمئن برای تامین امنیت سرویس های شبکه استفاده از Fortiweb است. برای خرید فورتی وب های تایید شده توسط شرکت فورتی نت است.

برای خرید دستگاه فورتی وب، ابتدا بررسی کنید چه مقدار پورت نیاز دارید، چه اندازه ترافیک وب باید مورد محافظت قرار بگیرد؛ سپس تصمیم بگیرید چه نوع فورتی وبی برای شما مناسب است.

به طور مثال اگر در شبکه ۲۰۰ مگابایت ترافیک داشته باشید، فورتی وب ۶۰۰D برای شما مناسب است، البته می توانید آینده نگر باشید و رده های بالاتر فورتی وب را خریداری کنید.

شرکت توسعه فناوری ژیوان به همراه پشتیبانی و قیمت مناسب در خدمت مشتریان عزیز می باشد؛ شما می توانید با مشاوران این شرکت تماس گرفته و فورتی وب مورد نیاز خود را تهیه کنید.

برای مشاهده و خرید کلیه تجهیزات شبکه و آشنایی با تجهیزات مورد نیاز می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

فایروال فورتی وب (Fortiweb firewall)

فایروال فورتی وب محصول کاربردی شرکت فورتی نت است، این محصول یک فایروال سخت افزاری به همراه نرم افزار است که با پایش کردن ترافیک ارسال شده به وب سایت ها و برنامه های شما مشخص می کند کدام ترافیک مخرب است.

چنانچه firewall فورتی وب تشخیص دهد که ترافیک ارسال شده مخرب است، آن را مسدود می کند.

آیا استفاده از WAF به تنهایی کافی است؟

استفاده از تجهیزات WAF در شبکه نیاز ما به فایروال را از بین نخواهد برد. لازم است در کنار WAF از فایروال نیز استفاده شود.

وظایف فایروال فورتی وب

دستگاه waf

روش کار فایروال فورتی وب به این صورت است که از طریق قوانینی با عنوان سیاست محافظت که در پایگاه داده آن ذخیره شده است،‌ حملات را شناسایی می کند. این کار دقیقا مانند عملکرد آنتی ویروس ها می باشد.

همانطور که گفتیم برنامه WAF واسطه ای بین  برنامه وب و اینترنت است، توسط WAF سرور پروکسی مشتری محافظت می شود.

خط مشی برنامه WAF برای محافظت از برنامه های آسیب پذیر فیلتر کردن ترافیک های مضر است.

با استفاده از این ویژگی فورتی وب،‌می توانید سیاست های ورود به شبکه را تغییر دهید تا از حمله جلوگیری شود.

دستگاه WAF فورتی وب

تفاوت WAF و فایروال

در مورد فایروال باید این نکته را مدنظر قرار دهیم که فایروال در لایه سوم و چهارم شبکه قرار دارد، پارامتر هایی که فایروال روا آنها کار می کنند IP و PORT شبکه است و تامین امنیت در این بخش ها به عهده فایروال است.

در لایه های بالاتر WAF و IPS فعال می شود و می توانند به راحتی محتوای بسته را چک کرده و تصمیم بگیرند این بسته دارای امنیت کافی می باشد یا خیر؟

تفاوت WAF و فایروال در چیست؟

تفاوت WAF و IPS

فورتی نت، IPS را با اهداف عمومی تر به منظور کنترل پروتکل های مختلف تولید کرده است. ترافیک هایی که توسط IPS قابل کنترل هستند موارد زیر است:

  • DNS
  • SMTP
  • TELNET
  • RDP
  • SSH

اما WAF صرفا برای ترافیک وب طراحی و تولید شده است، این برنامه به صورت کاملا اختصاصی کنترل وب را بر عهده دارد. تشابه این دو مورد در این می باشد که هر دو از الگوهای ترافیک مخرب جهت شناسایی استفاده می کنند.

اگر هدف شما در استفاده از فورتی وب، ایجاد امنیت در ترافیک وب است، لازم است به سراغ WAF بروید. پیشنهاد ما به شما این است که از فایروالی استفاده نمایید که WAF و IPS را استفاده نماید، زیرا برخی حملات تنها توسط IPS شناسایی می شود و WAF نیز توان بیشتری در کنترل وب دارد.

وظایف فایروال فورتی وب

فایروال فورتی وب را در واقع می توانیم یک واسطه بین برنامه کاربردی و کاربر وب تعریف کنیم، این خط دفاعی قادر است همه ارتباطات را تجزیه و تحلیل کند.

Fortiweb قابل اعتماد ترین فایروال برای وب سایت ها و برنامه های تحت وب است.

لایسنس فورتی وب

فورتی وب به صورت یکپارچه با فورتی گیت در ارتباط است و از این طریق می توان لایسنس فورتی وب را نیز فعال نمود؛ این یکپارچگی باعث می شود آدرس IP هایی که در فایروال فورتی گیت شناسایی شده اند به اشتراک گذاشته شوند.

اگر ساکن ایران هستید امکان آپدیت فورتی وب به دلیل تحریم ها وجود دارد، حتی ممکن است در صورتی که با آی پی خود این کار را انجام دهید دستگاه شما بلاک شود.

برای دریافت لایسنس آفلاین فورتی وب حتما با همکاران ما در شرکت ژیوان تماس بگیرید، پس از هماهنگی دستگاه شما به روز می شود و اطلاعات جدیدرا دریافت می نماید.

دقت نمایید در مباحث امنیتی لازم است دستگاه شما به روز باشد.

بعد از فعالسازی، اطلاعات مربوط به لایسنس و زمان اکسپایر شدن دستگاه در بخش اطلاعات مشخص خواهد شد.

پیکربندی فورتی وب

کانفیگ فورتی وب

پس از قرار دادن دستگاه فورتی وب در محل مناسب لازم است آن را پیکربندی کنیم. به اعمال تنظیمات IPS ، کانفیگ دستگاه فورتی وب نیز گفته می شود.

فورتی وب پس از کانفیگ صحیح، قادر است بسیاری از حمله ها به سیستم را بلاک کند.

در IPS برای انواع مختلف حمله، دسته بندی مخصوص وجود دارد، هر کدام از این کتگوری ها اثر مخصوص به خود را روی حمله ها می گذارند.

برای اینکه آموزش کانفیگ فورتی وب می توایند با همکاران ما در بخش آموزش تماس بگیرید. بهترین روش های نصب و پیکربنی فورتی وب و سایر دستگاه هی فورتی نت را از ژیوان دریافت نمایید.

قیمت فورتی وب

فورتی وب یکی از مجموعه دستگاه های مرتبط با امنیت شبکه می باشد که همزمان با فورتی گیت به رصد ترافیک شبکه و فیلتر کردن آی پی های مخرب می پردازد.

همانطور که می دانید این دستگاه ها در شرکت فورتی نت تولید می شود و قیمت آن نیز با توجه به موارد مختلف مثل قیمت ارز، پشتیبانی و کانفیگ آن متفاوت است.

هنگام خرید فورتی وب دقت کنید آن را از نمایندگان فورتی وب یا شرکت های مجاز خریداری کنید.

ژیوان کلیه دستگاههای فورتی نت مانند فورتی وب، فورتی گیت، نرم افزار ها را بهترین قیمت به همراه پشتیبانی آنلاین در اختیار شما قرار می دهد.

برای کسب اطلاع از قیمت فورتی وب کافیست با ما تماس بگیرید.