بهترین دستگاه گشت و نگهبانی – سیستم کنترل نگهبان ZK PT100

یکی از دغدغه های مدیران مجموعه های بزرگ کیفیت حراست و نگهبانی از مجموعه و سلامت محیط می باشد. حال سوال اینجاست که تکنولوژی چگونه می تواند در موضوع گشت و نگهبانی ما را یاری دهد؟ با توجه به اهمیت موضوع در متن پیش رو سعی بر آن داریم بهترین دستگاه گشت و نگهبانی – سیستم کنترل نگهبان ZK PT100 را معرفی نماییم.

دستگاه گشت و نگهبانی جدید

فرصت استثنایی خرید دستگاه گشت و نگهبانی جدید WM-5000X1 با اثر انگشت خازنی با بدنه ی فلزی با کیفیت

جهت مشاهده اطلاعات بیشتر دستگاه گشت گشت و نگهبانی کلیک نمایید

دستگاه گشت و نگهبانی چیست و چگونه استفاده می شود؟

از موارد مهم در نگهبانی محل هایی است که نگهبان می بایست در زمان گشت زنی به آن ها سر بزند ،یا به بیان دیگر مسیری است که باید در محوطه ی مورد حراست طی نماید. حال سوال اینجاست که چگونه باید فرد را مجبور کرد تا همه ی محل ها را به طور مداوم بازدید کرده تا چیزی از قلم نیفتد؟

 بهترین دستگاه گشت و نگهبانی - سیستم کنترل نگهبان ZK PT100

یکی از کاربردهای دستگاه های گشت زنی ایجاد نقاط یا Check Point هایی است که فرد را مجبور میکند، به آنها سر زده و حضور خود را ثبت نماید. می توان بعدا ساعت حضور و اصطلاحا چک زدن های نگهبان را از دستگاه گشت زنی گزارش گیری کرد تا اطمینان کامل از انجام درست پروسه ی گشت زنی حاصل گردد.

 بهترین دستگاه گشت و نگهبانی - سیستم کنترل نگهبان ZK PT100

فرض بگیرید محوطه ی شما جهت گشت و نگهبانی در ساده ترین حالت، مانند شکل بالا می باشد. نگهبان می باست ابتدا وارد محوطه شده، نقطه ی ۱ را بازدید کرده، سپس به نقطه ی ۲ رفته و به ترتیب هر ۷ نقطه را بازدید نماید. به نقاط بالا Check Point یا نقاط چک می گویند.

حال اجازه دهید با توجه به پروسه ی تعریف شده در بالا به معرفی دستگاه گشت و نگهبانی ZK PT100 و قابلیت های آن بپردازیم.

معرفی دستگاه گشت و نگهبانی ZK PT100 و روش عملکرد

دستگاه گشت و نگهبانی PT100 روش کار بسیار ساده و هوشمندانه ای دارد. به این صورت که در نقاط مورد نظر تجهیزات یا اصطلاحا تگ هایی با کد RFID نصب میکنند. این تگ ها مشابه تگ هایی است که در کارت های ساعت زنی استفاده میشود و شما با نزدیک کردن کارت به دستگاه حضور خود را ثبت میکنید. حال تفاوت عمده در دستگاه گشت و نگهبانی در این است که این بار تگ ها در مکان هایی ثابت نصب شده اند و نگهبان می باست دستگاه گشت و نگهبانی را به آن نزدیک کرده و زمان حضور خود را ثبت نماید.

حال سوال اینجاست که هر کسی می تواند دستگاه را به تگ ها نزدیک و به عنوان نگهبان زمان را ثبت نماید. چگونه می توان از جابجایی نگهبان با افراد دیگر جلوگیری کرد؟ زیرا افراد معمولی از دستورالعمل های نگهبانی به درستی اطلاع ندارند.

روش هوشمندانه ی دستگاه PT100 به این صورت است که هر نگهبان ابتدای پروسه ی گشت می بایست اثر انگشت خود را بر روی دستگاه وارد کند.

 بهترین دستگاه گشت و نگهبانی - سیستم کنترل نگهبان ZK PT100

سپس هنگامی که شروع به گشت میکند دستگاه را به تگ RFID در محل های مربوطه جهت ثبت نزدیک می کند.

 بهترین دستگاه گشت و نگهبانی - سیستم کنترل نگهبان ZK PT100

دستگاه مجددا جهت تشخیص هویت از وی اثر انگشت می خواهد، بنابراین در صورتی که فرد دیگری دستگاه را به تگ ها نزدیک کند اطلاعات ثبت نخواهند شد.

 بهترین دستگاه گشت و نگهبانی - سیستم کنترل نگهبان ZK PT100

در مرحله ی بعد می توان از دکمه های قرار داده شده بر روی دستگاه یکی از Event ها یا رویدادهای تعریف شده بر روی دستگاه گشت و نگهبانی را جهت ثبت انتخاب نمود.

 بهترین دستگاه گشت و نگهبانی - سیستم کنترل نگهبان ZK PT100

کافی است نگهبانی که در شیفت خود است به ترتیب این عمل را برای همه ی تگ های قرار داده شده در محوطه، با دستگاه گشت و نگهبانی به ترتیب انجام دهد تا پروسه ی گشت زنی به صورت مرتب کامل گردد.

مشخصات فنی دستگاه ZK PT100

مشخصات دستگاه گشت و نگهبانی ZK PT100 به شرح ذیل می باشد:

  • قابلیت تعریف ۲۰۰ اثر انگشت مختلف
  • ثبت ۳۰۰۰۰ جابجایی
  • تعریف ۱۰۰۰ RFID کارت
  • قابلیت اتصال با پرت USB
  • سنسور Infrared برای حالت Sleep و ذخیره بیششتر باطری
  • منبع تغذیه ۵V DC 800mA
  • اندازه ۱۶۲*۴۶*۵۲ میلی متر


از دیگر مشخصات خوب دستگاه داشتن استاندارد IP68 جهت مقاومت در برابر نفوذ آب و گرد و خاک است. این دستگاه دارای بدنه ای قوی و تقریبا ضد ضربه می باشد.

همچنین این دستگاه شامل یک نرم افزار جانبی جهت اتصال به کامپیوتر از طریق پورت USB است، که می تواند به راحتی اطلاعات را از روی دستگاه در دیتابیس خود ذخیره و جهت نمایش و گزارش گیری استفاده نماید.

امیدواریم مطلب “بهترین دستگاه گشت و نگهبانی -سیستم کنترل نگهبان ZK PT100” شما را در انتخاب بهتر یاری نموده باشد. خواهشمندیم نظرات و سوالات خود را در بخش پیشنهادات بیان نمایید.


مطالب مرتبط


بهترین دستگاه گشت و نگهبانی – سیستم کنترل نگهبان ZK PT100

شرکت ژیوان ارائه دهنده خدمات شبکه شامل پشتیبانی شبکه , راه اندازی و نصب شبکه , طراحی شبکه , فروش تجهیزات شبکه , سرور و مجازی سازی , اتوماسیون صنعتی , خانه هوشمند , دستگاه حضور و غیاب

هرگونه کپی برداری از عکس ها و متون این سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.