خدمات اندازه گیری شدت امواج رادیویی

امروزه زندگی ما از انواع وسایل الکتریکی و الکترونیکی پر شده است. درحالیکه این وسایل زندگی روزمره ما را بسیار آسان تر نموده اند ، اما با این حال به طور مخفیانه در حال آسیب رساندن به سلامتی ما می باشند.

خدمات اندازه گیری شدت امواج رادیویی

دستگاه های الکترونیکی نظیر کامپیوترها ، تلویزیون ، موبایل ، ماشین های شوینده ، مایکروفر ها ، همچنین بسیاری از لوازم الکتریکی، فرستنده ها و آنتن هایی که بیرون از خانه ها مورد استفاده قرار میگیرند ، امواج پر قدرت و بسیار خطرناکی را از خود منتشر می سازند که برای سلامتی انسان مضر است.

مطالعات و تحقیقات دانشمندان نشان میدهد ، حضور طولانی مدت در کنار این امواج مضر سبب بروز انواع ناراحتی ها ، مرگ سلولی ، ناباروری ، تخریب دی اِن اِی ( DNA ) ، تومور و سرطان میشود. همچنین تشعشع این امواج برای بانوان باردار ، سلول های در حال شکل گیری جنین و کودکان آسیب های جدی تری را به همراه خواهد داشت.

شما میتوانید جهت اطلاعات بیشتر با کارشناس ارشد این حوزه جناب آقای مهندس بایرامی ( ۰۹۱۲۲۱۶۱۳۶۱ ) تماس حاصل فرمایید.

مضرات این امواج :

• افزایش دمای بدن
• افزایش ضربان قلب، تپش قلب و تشدید گردش خون و فشار خون بالا
• ضعف و خستگی و تار شدن دید چشم و آب مروارید زودرس
• تهوع ، سرگیجه و سردرد خصوصا در ناحیه شقیقه ، وِزوِز گوش
• سوزش پوست بالاخص در منطقه آهیانه (پاریتال) سر
• احساس ناخوشی و کسالت عمومی ، بیخوابی و بدخوابی و خواب آلودگی هنگام کار
• تحمل‌ناپذیری و تندخوئی
• دردهای عضلانی ستون فقرات و شانه‌ها، التهاب بین مهره‌های ستون فقرات و مفصل‌های لگن خاصره،کرامپ یا اسپاسم عضلانی
• فشار در سینه و درد در ناحیه پشت ریتین
• اختلال در سیستمهای عصبی عضلانی (نوروماسکولار)
• کاهش قدرت یادگیری و اُفت تحصیلی ، کاهش حافظه بالاخص حافظه کوتاه‌مدت
• کاهش قدرت جنسی و اختلال در باروری
• تغییر شکل پروتئین‌های خون ، اختلالات سلولی ، افزایش قند خون ، تورم و التهاب ، تورم و التهاب کلیه
• سرطانهای مختلف چون لنفوم (سرطان غدد لنفاوی) و لوسمی (سرطان خون) و سرطان غدد بزاقی و سرطان سینه

 

شدت تاثیر امواج موبایل بر بخشهای مختلف بدن انسان :

تاثیر تابش میدانهای الکترومغناطیسی و امواج موبایل و سایتهای BTS بر سلامتی انسان موضوعی است که پاسخ قطعی به آن داده نشده است.

خبرگزاری مهر به بررسی تاثیر این امواج بر یادگیری و حافظه، سیستم ایمنی و طول عمر انسان، چشم، گوش و عملکرد مغز پرداخته است.
به گزارش خبرنگار مهر، بدن انسان به بسیاری از محرکها به عنوان بخشی از زندگی پاسخ می دهد و اگر این تغییرات خارج از محدوده مکانیزم جبران بدن باشد اثر بیولوژیکی آن می تواند منجر به خطر سلامتی (روانی، جسمانی و اجتماعی) شود.

مهمترین نتایج تحقیقات علمی نشان می دهد میزان تشعشعات میدانهای فرکانس رادیویی تاثیری بر آغاز و یا رشد تومورهای سرطانی ندارد و مطالعات تجربی برروی سلولها و حیوانات نیز نشان می دهد که استفاده از موبایل تاثیر مخربی بر قلب، خون و سیستم ایمنی بدن نداشته است.

گفته می شود محدوده مربوط به امواج ناشی از تلفن همراه و سایتهای BTS در فرکانس های ۳ کیلوهرتز تا ۳۰۰۰ گیگاهرتز در زمره امواج فرکانس رادیویی قرار می گیرند که این امواج غیریونیزه کننده است و اثر تخریبی روی بافتهای زنده نداشته و فقط منجر به افزایش دمای ناحیه ای از بدن می شوند که در معرض تابش قرار گرفته است.

تحقیقات علمی نشان می دهد که انرژی جذب شده در بدن ناشی از تابش سایتهای موبایل با دور شدن شخص تا فاصله ۱۰۰ متری افزایش و سپس شروع به کاهش می کند و از طرف دیگر با افزایش فاصله انسان از سایت به دلیل افزایش توان گوشی برای جلوگیری از کاهش کیفیت گیرندگی، توان ناشی از گوشی باید افزایش یابد.

خطر استفاده همزمان از تلفن همراه با مایکروویو یا رایانه:

اثرات تداخل استفاده از تلفن همراه و وسایل دیگر مانند مایکروویو، رایانه و همچنین مصرف داروهای مختلف بسیار حائز اهمیت است. تداخل استفاده از تلفن همراه و وسایل یاد شده اثرات سوء امواج تلفن همراه را تشدید می‌کند. همچنین بدترین شکل تداخل در استفاده همزمان از تلفن همراه و مایکروفر است. از سوی دیگر شرایط استفاده از تلفن همراه در اثرات آن تعیین‌کننده است. به عنوان مثال استفاده از تلفن همراه در مکان‌های مسقـف و شهـرهـای آلـوده دز خـاصی را طلب می‌کند.

تاثیرات بر روی چشم انسان :

فرکانس مربوط به این تشعشعات بین یک تا ۱۰ گیگاهرتز است در این محدوده انرژی بالایی به میزان ۱۰۰ SAR توسط بدن انسان جذب می شود که در این وضعیت درجه حرارت داخل چشم بسیار بالا و در حدود ۴۳ درجه سانتیگراد است.

البته شدت فرکانس رادیویی مورد استفاده در این تحقیق بالاتر از محدوده فراکنسی مورد استفاده در تلفن همراه است و به همین ترتیب تاثیر تخریبی گوشی موبایل بر سلامتی چشم انسان منتفی است.

اثرات بر روی گوش انسان :

همانطور که میدانید گوش انسان به فرکانس های محدوده ۲۰۰ مگاهرتز تا ۳ گیگاهرتز پاسخ می دهد در نتیجه انرژی فرکانس رادیویی باعث انبساط بافتهای مغز می شود که ناشی از تغییرات حرارت کوچک اما سریع بافتها است. این امر باعث ایجاد امواج فشاری می شود که از طریق جمجمه به گوش درونی فرستاده می شود جایی که گیرنده های حساس صوتی در آنجا قرار دارند. اما افزابش دمایی که باعث ایجاد امواج فشاری می شود کمتر از ۱۰ به توان منفی ۵ درجه سانتیگراد است.

تاثیر بر یادگیری و حافظه :

استفاده از تلفن همراه ممکن است اثرات زیان آوری روی عملکردهای ادراکی انسان مانند حافظه و تمرکز ایجاد کند اما با این وجود مطالعاتی که تشعشعات امواج فرکانس رادیویی با سطح پایین یعنی محدوده فرکانس موبایل ۸۰۰ مگاهرتز تا ۲ گیگاهرتز را بر روی حیوانات بررسی کرده اند، تاثیری در عملکردهای ادراکی گزارش نکرده اند.

اما راه کار چیست؟

زندگی را نمیتوان به علت این مشکلات رها کرد ، پس بیایید طول مکالمه تلفن همراه را کم کنیم و استفاده از آن را کاهش دهیم ، به جای تلفن بی سیم از تلفن با سیم استفاده نماییم از هندزفری برای صحبت کردن استفاده کنیم تا موبایل در کنار مغزمان نباشد.

اگر میخواهید آلارم موبایلتان صبح ها شما را بیدار کند بهتر است آن را دور تر بگذارید و حتی المقدور از ساعت های زنگ دار استفاده کنید چون یدن ما انسانها باید در طول شب استراحت کند و یک فرد عادی در هنگام شب حساسیت بالاتری به امواج پیدا میکند که طبق تحقیق محققان این حساسیت ۲۰۰ الی ۴۰۰ برابر بیشتر نسبت به روز است.

مخالفان تلفن همراه میگویند مرد های سال های آینده به علت حمل و نقل موبایل در جیب خود ممکن است نابارور شوند یا حتی خطر مبتلا به سرطان ، پس اگر موبایلتان در جیبتان است مراقب باشید ، تا با این مشکل مواجه نشوید ، اگر کارتان با مودم وای فای تمام شده است آن را خاموش کنید ، هیچگاه از مایکرو ویو برای گم‌کردن غذای خود به صورت دائم استفاده نکنید.

ضمناً اگر هندز فری ندارید بگذارید اول ارتباط برقرار گردد سپس گوشی را روی گوش تان قرار دهید که اگر این کار را انجام دهید شما تحت اشعه مضر کمتری قرار می گیرید.

از آنتی اکسیدان ها بیشتر استفاده کنید چون اینها موادی در بدن هستند که از پیری پیشگیری می کنند و برای سلامتی ما مفید هستند برای سلامت بدن بسیار ضروری هستند. امواج تلفن همراه می توانند این ترکیبات حیاتی بدن را از بین ببرند و فرمول شیمیایی آنها را بشکنند.

بنابراین چون در طول روز شما مدت زیادی تحت تابش این اشعه های مضر قرار می گیرید، خوب است روزانه از موادغذایی حاوی آنتی اکسیدان بیشتری استفاده کنید. هنگامی که وارد منزلتان میشوید موبایلتان را در جلوی درب بگذارید ، در منزلتان از پنجره هایی که دارای توری فلزی هستند استفاده کنید. این توری ها از ورود بسیاری از امواج مزاحم و شدت آنها جلوگیری می کند .

 

شرکت ژیوان با در اختیار داشتن تیم حرفه ای در حوزه خدمات شبکه (نرم افزار و سخت افزار)  – حفاظت الکترومغناطیس و تجهیزات تخصصی جهت بررسی و اندازه گیری شدت میدان امواج رادیویی محیط کار و زندگی شما آمادگی خود را اعلام نموده و آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز در این حوزه می باشد.

 شما میتوانید جهت اطلاعات بیشتر با کارشناس ارشد این حوزه جناب آقای مهندس بایرامی ( ۰۹۱۲۲۱۶۱۳۶۱ ) تماس حاصل فرمایید.

منابع :

http://needkala.com

http://www.clinicalmedicine.ir

http://itpro.ir

 

خدمات اندازه گیری شدت امواج رادیویی