خدمات اکتیو شبکه

پیاده سازی یک شبکه به طور کلی به دو دسته خدمات پسیو شبکه و خدمات اکتیو شبکه تقسیم می شود. خدمات پسیو شامل پیاده سازی بستر و نصب تجهیزات شبکه خواهد بود اما خدمات اکتیو شبکه شامل راه اندازی نرم افزاری تجهیزات متناسب با نیاز مجموعه یا شرکت می باشد.

پیاده سازی انواع سرور های مایکروسافتی و لینوکسی ، مجازی سازی ، Routing ، Switching ، امنیت شبکه ، سرویس های تلفنی و سرویس VoIP ، پشتیبان گیری و راه اندازی انواع سناریو های شبکه از جمله خدمات اکتیو شبکه می باشد.

همچنین برای مشاهده تمامی خدمات شبکه شرکت ژیوان وارد صفحه موردنظر شوید.

خدمات اکتیو شبکه

۱. بررسی وضعیت شبکه

در ابتدا مراجعه حضوری توسط کارشناسان متخصص شرکت ژیوان انجام می گیرد .بررسی کامل وضعیت فعلی و تهیه نقشه شبکه در دستور کار قرار گرفته و شمای کلی شبکه بدست می‌آید.

۲. تنظیم جلسه برای شناسایی چالش ها و نیاز های شبکه

هماهنگی و تنظیم یک جلسه برای شناسایی مشکلات و نیازمندی ها صورت می پذیرد. در این جلسه تمامی خواسته های مشتری بررسی و چالش ها ارزیابی خواهند شد.

۳. ارائه سناریوهای ممکن

با شرایط شبکه و متناسب با نیاز های مجموعه، سناریو های مختلفی از قبیل پیاده سازی نرم افزاری یا سخت افزاری، نوع برند و تجهیزات و یا روش ها ممکن در نظر گرفته شده و به مشتری پیشنهاد خواهند شد.

۴. انتخاب بهترین سناریو متناسب با نیاز شبکه

متناسب با نیاز و هزینه در نظر گرفته شده توسط مشتری، بهترین سناریو انتخاب شده و مورد تایید قرار خواهد گرفت.

۵. راه اندازی شبکه

سناریو منتخب توسط تیم متخصص و مجرب شرکت ژیوان در فاز عملیاتی قرار گرفته و متناسب با استاندارد و اصول شبکه راه اندازی خواهد شد.

انواع خدمات اکتیو شبکه

اکتیو شبکه زمینه ای گسترده است که شامل تمامی خدمات نرم افزاری تحت شبکه می شود. در ادامه به مهم ترین خدمات آن اشاره می کنیم.

۱. راه اندازی انواع سرور

نصب و راه اندازی انواع سرور با برند های معتبر در این حوزه مانند سرور های شرکت Dell ، Fujitso، Sun Solaris و پر کاربرد تر از همه محصولات شرکت HP  به شکل تخصصی و رعایت اصول مهندسی شبکه توسط تیم متخصص ژیوان صورت می پذیرد.

۲. سرویس های مایکروسافتی

انواع سرور های مایکروسافتی  که می توان به Active Directory ، Exchange ، SCCM، DFS ، DNS، DHCP، TMG ، IIS ، Share Point اشاره کرد، از جمله خدمات شرکت توسعه فناوری ژیوان می باشد.

۳. مجازی سازی

خدمات مجازی سازی با محصولات شرکت های معتبر این حوزه از جمله کمپانی VMWare ، Citrix و همچنین Hyper-V Microsoft یکی از مهم ترین خدمات شبکه است که پیاده سازی آن به شکل تخصصی توسط کارشناسان ما صورت می پذیرد.

 راه اندازی انواع سناریو های شبکه

خدمات شبکه تنها به شکل کلی بیان می شوند، اما در عمل شبکه هر مجموعه سناریوی مخصوص به خود را نیاز دارد. شرکت ما متناسب با نیاز شرکت شما سناریوی جدیدی پیشنهاد می کند و تنها هدف ما رضایت شماست.

۴. Routing

سناریو های مربوط به مسیر یابی ترافیک به شکل Fail Over یا Load Balance  به سمت اینترنت یا دیگر شعب از طریق Tunnel یا VPN با حفظ امنیت شبکه و حفظ داده های شرکت نیاز به تیمی متخصص در این حوزه دارد که متخصصان ژیوان با دانشی بروز بهترین سناریو را به شما پیشنهاد می دهند.

۵. Switching

ارتباط میان سیستم های شبکه و جدا سازی بخش های مختلف مجموعه به ویژه بخش Data Center و اتاق سرور با حفظ امنیت در لایه دوم  مدل استاندارد OSI مربوط به حوزه Switching شبکه می شود. کارشناسان ما با تهیه نقشه مجموعه، ایده آل ترین مدل را پیاده سازی می کنند.

۶. امنیت شبکه

می توان تخصصی ترین و پیچیده ترین بخش شبکه را متعلق به خدمات امنیت شبکه دانست. اساسی ترین بخش شبکه که در صورت بی توجهی به آن، زیان های جبران ناپذیری را به مجموعه متحمل می کند. در واقع از دست رفتن و یا به سرقت رفتن اطلاعات که می تواند برای شرکت های رقیب با ارزش باشد. تیم متخصص ژیوان این تضمین را به شما می دهد که تمامی لایه های شبکه با استاندارد های امنیتی و به شکل اصولی پیاده سازی شده و شرکت شما را از خطرات احتمالی مصون بدارد.

۷. سرویس های تلفنی و سرویس VoIP

خدمات سیستم های تلفنی که به شکل آنالوگ که با انواع سانترال، دستگاه های FXO و FXS پیاده سازی می شوند و همچنین خدمات VoIP در بستر شبکه صورت می پذیرند. راه اندازی VoIP به شکل سخت افزاری با کمپانی های معتبر نظیر سیسکو و گرنداستریم و به شکل نرم افزاری با محصولات کمپانی Elastix و Issabel توسط کارشناسان شرکت ژیوان پیاده سازی می شوند.

۸. بکاپ گیری

پشتیبان گیری دوره ای یکی دیگر از خدمات شبکه است. تیم متخصص ما با توجه به نیاز و حساسیت های شبکه دوره مشخصی برای بکاپ گیری مشخص می کند. در زمان های بحرانی و از دست رفتن یک سرور یا بعضی اطلاعات، در سریع ترین زمان ممکن اقدام به بازیابی انجام می شود.

۹. مانیتورینگ شبکه

مانیتور لحظه ای تمامی دستگاه های شبکه از طریق پروتکل SNMP صورت می پذیرد. کارشناسان ژیوان با راه اندازی مانیتورینگ شبکه با محصولات کمپانی های معتبر این حوزه از جمله Solarwinds، Zabbix، OpManager گزارش گرافیکی از وضعیت شبکه را پیاده می کنند. این سرویس خطرات احتمالی مانند پر شدن حافظه، مصرف بیش از اندازه RAM، مصرف بیش از اندازه CPU و دیگر موارد این چنینی را پیش بینی کرده و در شرایط بحرانی با ارسال Email و SMS شما را در همان لحظه با خبر می کند.

تعرفه خدمات اکتیو شبکه

به دلیل گستردگی زمینه خدمات اکتیو شبکه، متناسب با سناریو پیاده سازی شده و زمان لازم برای راه اندازی، هزینه خدمات متغیر خواهد بود. برای آگاهی از لیست قیمت خدمات اکتیو شبکه با ما تماس بگیرید.