انتقال فایل از اندروید به کامپیوتر و آیفون

انتقال فایل از اندروید به کامپیوتر و آیفون به یکی از مشکلات کاربران گوشی های اندروید و آیفون تبدیل شده است. یکی از روش های رایج برای انتقال فایل از اندروید به کامپیوتر و آیفون با استفاده از کابل مخصوص گوشی و نصب نرم افزار مربوط به برند گوشی بر روی کامپیوتر  و  انجام تنظیمات مربوط به انتقال فایل از اندروید به کامپیوتر و آیفون می باشد. ما قصد داریم راحت ترین و سریع ترین روش برای انتقال فایل از اندروید به کامپیوتر و آیفون بدون اینکه نیاز به اتصال کابل پیدا کنید را آموزش دهیم :

نرم افزار SHAREIT یکی از آسان‌ترین و سریع‌ترین راه‌های انتقال فایل از اندروید به کامپیوتر و آیفون است. این نرم‌افزار برای انتقال فایل از اندروید به کامپیوتر و آیفون از Hotspot وWifi استفاده می‌کند. با استفاده از Hotspot وWifi یکی از دستگاه‌هایتان شبکه‌ای محلی ایجاد می‌کند و دستگاه دیگر با اتصال به آن امکان ارسال و دریافت فایل‌ها را خواهد داشت.  کامپیوترتان باید مجهز به کارت WiFi LAN یا WiFi adapter باشد. اگر لپ‌تاپ دارید از این نظر هیچ مشکلی نخواهید داشت. اپ SHAREit برای Android، IOS  Windows Phone‌ و windows کامپیوتر موجود می باشد، پس به راحتی می‌توانید فایل‌هایتان را از هر دستگاهی به کامپیوترتان منتقل کنید.

۱.  انتقال فایل از اندروید به کامپیوتر و آیفون :

ابتدا باید نسخه ی ویندوز نرم افزار SHAREIT را برای کامپیوتر دانلود و نصب کرد سپس نسخه ی اندروید یا IOS را دانلود و روی گوشی نصب کنید.بعد از نصب SHAREIT نسخه ی ویندوز را اجرا کرده، صفحه ای همانند صفحه ی زیر مشاهده می کنید.

انتقال فایل از اندروید به کامپیوتر و آیفون

در شکل زیر روی گزینه ای که با کادر قرمز مشخص شده کلیک نمایید تا منوی مربوطه  باز شود، سپس گزینه ی Setting را انتخاب نمایید.

انتقال فایل از اندروید به کامپیوتر و آیفون

پنجره مربوط به Setting باز شده، در این پنجره می توان نام سیستم ، تصویر آواتار ، مسیر دخیره شدن فایل ها و پسورد را تغییر دهید همانند شکل زیر :

انتقال فایل از اندروید به کامپیوتر و آیفون

در ادامه برای انتقال فایل از اندروید به کامپیوتر و آیفون باید مطمئن باشیم که نسخه‌ی نرم‌افزار نصب شده روی کامپیوترتان و نسخه‌ی نصب شده روی گوشی‌تان یکی باشد یعنی  در صورت نیاز در هر دو دستگاه خود نرم‌افزار و اپ SHAREIT را آپدیت کنیم.

اپ SHAREIT  زا در گوشی خود بازکرده و به منو رفته سپس گزینه ی connect PC را انتخاب کرده تا  صفحه ای را همانند شکل زیر مشاهده می کنید.

انتقال فایل از اندروید به کامپیوتر و آیفون

SHAREIT بلافاصله به جستجوی  کامپیوترتان می پردازد.

انتقال فایل از اندروید به کامپیوتر و آیفون

در صورتی که SHAREIT چیزی را پیدا نکرد روی گزینه ی  Scan to Connect کلیک نمایید و کد QR نشان داده شده در کامپیوترتان را اسکن کنید.

انتقال فایل از اندروید به کامپیوتر و آیفون

SHAREIT بعد از این کار پیامی حاوی نام کامپیوترتان دریافت خواهد کرد و همچنین در کامپیوترتان نیز پیامی حاوی نام گوشی تان دریافت می کنید (همانند شکل زیر) که Accept  را انتخاب کرده.

انتقال فایل از اندروید به کامپیوتر و آیفون

حال کامپیوتر و گوشی به هم متصل شده اند و می توانید از قسمت send  در گوشی یا کامپیوترفرستنده و Receive درکامپیوتر یا گوشی گیرنده انتقال فایل از کامپیوتر به اندروید و بلعکس را انجام دهید.

۲. انتقال فایل از  اندروید به آیفون

برای انتقال فایل از اندروید به آیفون یا بلعکس کافیست مراحل زیر را بروید:

۱ ابتدا نرم افزار را برای دستگاه ios و  اندروید دانلود کرده سپس نصب کنید.

۲  hotspot را در گوشی خود روشن کرده سپس هر دو گوشی را به آن متصل کنید.

۳ حال می توان از قسمت send  در گوشی فرستنده و Receive در گوشی گیرنده به انتقال فایل از IOS به اندروید و بلعکس انجام دهید.

امیدواریم مطلب فوق توانسته باشد شما را در موضوع انتقال فایل از اندروید به کامپیوتر و آیفون یاری نماید.خواهشمندیم تجربیات خود را در این باره با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.