برداشتن پسورد بایوس لپ تاپ ASUS

حذف پسورد بایوس لپ تاپ ASUS

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای کابران رخ دهد، فراموش کردن پسورد بایوس لپ تاپ می باشد. در این مقاله ما به حذف پسورد بایوس لپ تاپ ASUS بدون استفاده از نرم افزار خواهیم پرداخت.

برداشتن پسورد بایوس لپ تاپ ASUS بدون استفاده از نرم افزار

ابتدا سیستم خود را Restart کنید و سپس قبل از بارگذاری شدن ویندوز کلید f2 (در بعضی سیستم ها Delete) را بطور مرتب فشار دهید تا صفحه بایوس سیستم باز شود که به طبع باید وارد صفحه وارد کردن پسورد شده باشید.

حذف پسورد بایوس لپ تاپ ASUS

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید قسمت پسورد را خالی بگذارید و سپس دکمه Enter را بزنید تا با دسترسی پایین تر وارد صفحه ی بایوس سیستم خود شوید.

حذف پسورد بایوس لپ تاپ ASUS

در تب Main در قسمت System Date تاریخ سیستم خود را به ۲۰۱۱/۱۱/۲۳ تغییر دهید.

نکته: 

برای تغییر مقادیر در بایوس از کلید +یا – استفاده نمایید و همچنین برای جابجایی بین پارامترها از کلید Tab کیبورد خود استفاده کنید.

اکنون با زدن دکمه  f10 و سپس کلید Enter تغییرات خود را ذخیره کرده تا سیستم مجددا راه اندازی شود. مانند مرحله قبل، پیش از بارگذاری شدن ویندوز کلید f2 را بطور مرتب فشار دهید تا صفحه بایوس سیستم باز شود و از شما پسورد را درخواست کند.

در این مرحله کلید ترکیبی Alt+R را بزنید تا سیستم از شما پسورد مخصوص به تاریخ ۲۰۱۱/۱۱/۲۳ را بخواهد.

حذف پسورد بایوس لپ تاپ ASUS

وارد کردن عبارت A1AAABBA باعث حذف پسورد بایوس لپ تاپ ASUS شما می شود و ازین پس  شما قادر خواهید بود با دسترسی Admin بایوس سیستم خود را تنظیم کنید.


حذف پسورد بایوس لپ تاپ ASUS

برداشتن پسورد بایوس لپ تاپ ASUS