آموزش فارسی دوره MCITP مایکروسافت - ویندوز 7

آموزش فارسی دوره MCITP مایکروسافت – ویندوز 7

 

Migration

همانطور که در قسمت قبل توضیح دادیم در این روش ما از ابتدا یک بار دیگر ویندوز جدید را نصب می کنیم و با استفاده از آن اطلاعات ویندوز قبلی را در نسخه ی جدید ایجاد می کنیم.این را در نظر داشته باشید که اگر یوزر شما جزو یوزر های دامین باشد، شما مشکلی نخواهید داشت و می توانید در ویندوز خود پروفایل یوزر خود را از سرور دانلود کنید.ولی در صورتی که یوزر شما local  باشد، مقاله ی زیر را مطالعه بفرمایید.

 

Migration با استفاده از برنامه ی Easy Transfer ویندوز

برای Migration  در یوزر local از برنامه ی Easy Transfer ویندوز استفاده می کنیم تا بتوانیم پروفایل خود را به کامپیوتر دیگری منتقل کرده یا در همین کامپیوتر  ذخیره کنیم.

Easy transfer این امکان را به ما می دهد که بتوانیم   Internet favorites , User accounts , Email , Documents , Music , Videos , Pictures و … را منتقل کنیم. این اطلاعات شما در پوشه ای در درایو ویندوزتان با نام Users ذخیره شده اند که در حقیقت همان پروفایل یوزرهای کامپیوتر شماست.

پس از باز کردن نرم افزار Easy Transfer  و زدن گزینه ی Next  برای شما سه راه برای انتقال پروفایل خود پیشنهاد می دهد.

انواع روش های انتقال فایل با استفاده از Easy Transfer

 

راه پیشنهادی اول :

با استفاده از کابلی است که دو طرف آن USB باشد و دو سر آن به دو کامپیوتر مبدا و مقصد متصل می شود و از طریق آن می توان پروفایل خود را منتقل کرد.

راه دوم :

Network می باشد که می توان با استفاده از Sharing  در فایل مشخصی Share کرد.

روش سوم :

این روش جهت انتقال اطلاعات از طریق یک هارد یا فلش مموری می باشد.

ما همین راه آخر را انتخاب می کنیم.پس از انتخاب آن از ما سوال می شود که کامپیوتر ما کامپیوتر مبدا است یا مقصد.برای ذخیره ی اطلاعات از کامپیوتر مبدا گزینه This is my old computer را انتخاب می کنیم و پس از آن پروفایل ما بطور اتوماتیک Scan  می شوند.حال با انتخاب پروفایل مورد نظرمان و پس از آن وارد کردن رمز دلخواه خود ، پروفایلمان را در محل موردنظرمان ذخیره می کنیم.

حال به ویندوز جدید خود می رویم و در آن برنامه Easy Transfer را اجرا می کنیم.این بار در پ س از کلیک بر گزینه Next و انتخاب مورد سوم ، این بار گزینه This is my new computer را کلیک می کنیم.
رد صفحه ی جدید گزینه ی Yes را زده و پس از وارد کردن همان رمز دلخواهمان ، محل ذخیره ی پروفایلمان را در آن وارد کرده و پروفایل خود را انتقال دهیم.

نکته!!! :

در صفحه ی انتخاب پروفایل قبلی خود گزینه ی Advanced Option وجود دارد که در آن پس از انتخاب پروفایل خود ، می توانید نامی جدید برای پروفایل انتخاب کنید و در حقیقت همان پروفایل با نام جدیدی که تمایل دارید در ویندوزتان نمایش داده شود.

 

Migration با استفاده از برنامه ی USMT

USMT نرم افزار قدرتمندی است برای انتقال پروفایل خود که می توان حتی User Accounts , User Files و حتی تنظیمات سیستم عامل و تنظیمات اپلیکیشن های خود را انتقال دهید.علاوه بر اینکه تنظیمات را منتقل می کند ، بلکه بعضی از ویژگی ها مانند Access Control list نیز قابل انتقال هستند.اما با استفاده از USMT  امکاناتی مانند  map network drives , local printer , device drivers , passwords , internet  connection sharing setting و میزان دسترسی هایی که برای shared folders تنظیم می کنید قابل انتقال نیستند.

 

در USMT این تنظیمات وجود دارد که همه ی آن ها در فایل های xml ذخیره می شوند.

۱- Mig App.xml که در آن مشخص می کنید چه تنظیماتی از برنامه منتقل شود.

۲- Mig User.xml که یوزر خود را انتقال می کنید.فقط این را در نظر داشته باشید که رمز یوزرتان منتقل نمی شود.

۳- Mig Docs.xml که مشخص می کنیم کدام اطلاعات منتقل شوند.

۴- Config.xml که می توانید مشخص کنید کدام ویژگی ها منتقل حذف شوند و منتقل نشوند.

حال توسط دو دستور Scan State.exe که تعیین می کند این فایل های xml در کجا ذخیر شوند(export) و Load State.exe که فایل های ذخیر شده را در ویندوز جدید قرار می دهد(import).

 


مترجم و تهیه کننده : محمدحامد احمدی نیا

آموزش فارسی دوره MCITP – ویندوز 7قسمت اول – راه اندازی ویندوز 7

آموزش فارسی دوره MCITP – ویندوز 7قسمت دوم – Upgrade

آموزش فارسی دوره MCITP – ویندوز 7 – قسمت سوم – Migration

آموزش فارسی دوره MCITP – ویندوز 7قسمت چهارم – مدیریت سخت افزار

آموزش فارسی دوره MCITP – ویندوز 7قسمت پنجم – مدیریت هارددیسک

آموزش فارسی دوره MCITP – ویندوز 7قسمت ششم – Compatibility

آموزش فارسی دوره MCITP – ویندوز 7قسمت هفتم – فایروال ویندوز

آموزش فارسی دوره MCITP – ویندوز 7 – قسمت هشتم – راه اندازی ریموت دسکتاپ

آموزش فارسی دوره MCITP – ویندوز 7 – قسمت نهم – اشتراک گذاری فایل ها

آموزش فارسی دوره MCITP – ویندوز 7 – قسمت دهم – User Account

شرکت ژیوان ارائه دهنده خدمات شبکه شامل پشتیبانی شبکه , راه اندازی و نصب شبکه , طراحی شبکه , فروش تجهیزات شبکه , سرور و مجازی سازی , اتوماسیون صنعتی , خانه هوشمند

0
0

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *