نصب ESXi بر روی سرور HP DL380 G8

همان طور که می دانید نصب ESXi روی سرور های HP به دلیل پیدا نکردن درایور کارت شبکه قابل نصب نمیباشد و عمدتا با پیغام “No Network Adapters” مواجه میشویم .

نصب ESXi بر روی سرور HP DL380 G8

این اتفاق به این دلیل است که شما بایستی درایور سخت افزار نظر خود را داخل پکیج ESXi قرار داده تا در هنگام boot کارت شبکه سرور شما شناسایی گردد . کمپانی HP برای حل این موضوع به دلیل گستردگی انواع سرورها و انواع درایورها مجموعه Vmware vSphere و درایورها را به طور جداگانه ارائه نموده و از کاربران خود خواسته تا پکیج مورد نظر خود را مطابق با سخت افزار موجود Customize نمایند که در آدرس ذیل URL هر یک از موارد گفته شده قرار دارد :

http://www8.hp.com/us/en/products/servers/solutions.html?compURI=1499005#tab=TAB3

در صورتی که از مدل سرور خاصی استفاده می نمایید، می توانید با استفاده از یک نرم افزار رایگان به نام ESXi Customizer به راحتی درایور سخت افزار خود را در ISO فایل مربوط به Vmware بگنجانید .

دانلود ESXi Customizer

در مورد سرورهای پر طرفدار در حال حاضر مانند HP Proliant DL380 G8  میتوان از URL زیر نسخه کامل سرور مذکور را دانلود کرده و تنها کافی است ISO فایل ارائه شده را روی CD و یا DVD رایت نموده و به راحتی سرور مجازی خود را راه اندازی نمایید . در آخرین آپدیتهای موجود یعنی نسخه ESXi 5.5 U2 و ESXi 6 پکیج ها به صورت کامل برای سرور DL380 آماده نصب می باشد .

https://my.vmware.com/web/vmware/details?downloadGroup=HP-ESXI-5.5.0U2-GA&productId=353

 

موفق باشید

علی قاسمی

 

1
0

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *