نحوه نصب دات نت فریم ورک ۳.۵ در ویندوز ۲۰۱۲ بدون اینترنت

در بسیاری از مواقع هنگام راه اندازی framework روی ویندوز سرور ممکن است به دلیل نداشتن دسترسی به اینترنت با مشکل مواجع بشیم و امروز قصد داریم تا نحوه نصب دات نت فریم ورک ۳.۵ در ویندوز ۲۰۱۲ بدون اینترنت را برایتان آموزش دهیم.

این مشکل بسار رایج بوده ده دلیل اینکه بسیاری از مجوعه ها دسترسی سرور های خود را از اینترنت قطع میکنند تا از مشکلات احتمالی به دور باشند.

فعال سازی net framework. از طریق role and feature ویندوز سرور :

همانطور که میدانید برای فعال سازی سرویس ها و یا نقش یک ویندوز سرور میبایست از طریق قسمت role and feature اقدام نمود .

به همین ترتیب برای نصب net framework 3.5. نیز باید در wizard که پس از کلیک کردن بر روی role and feature باز میشود ، تیک سرویس مورد نظر را زده و آن را نصب نمایید.

به صورت پیش فرض سیستم عامل قصد دارد تا نصب و فعال سازی net framework. را از طریق اینترنت و اتصال به سایت Microsoft انجام دهد . ولی در صورت قطع بودن اینترنت و یا عدم دسترسی به اینترنت با مشکل مواجه خواهیم شد.

نصب دات نت فریم ورک ۳.۵ از طریق CMD بدون نیاز به اینترنت :

به دلیل اینکه سورس دات نت فریم ورک ( net framework. ) در سی دی ویندوز سرور ۲۰۱۲ موجود میباشد ، با دستور زیر  سیستم عامل را مجبور میکنیم تا برای نصب net framework. از سورسی که در سی دی ویندوز سرور ۲۰۱۲ موجود هست ، استفاده نماید.

DISM /Image:C:\test\offline /Enable-Feature /FeatureName:NetFx3 /All /LimitAccess /Source:D:\sources\sxs

نحوه نصب دات نت فریم ورک 3.5 در ویندوز 2012 بدون اینترنت


نحوه نصب دات نت فریم ورک ۳.۵ در ویندوز ۲۰۱۲ بدون اینترنت

شرکت ژیوان ارائه دهنده خدمات شبکه شامل پشتیبانی شبکه , راه اندازی و نصب شبکه , طراحی شبکه , فروش تجهیزات شبکه ,سرور و مجازی سازی , اتوماسیون صنعتی , خانه هوشمند , قیمت دوربین مدار بسته , دستگاه گشت و نگهبانی