حل مشکل نصب Hyper-v روی vmware workstation

با سلام خدمت دوستان و همکاران عزیز ، مدتی پیش به جهت راه اندازی یک تست در محیط لابراتوار ، نیازمند نصب Hyper-V در محیط VMware Workstation بودیم که با خطای عدم امکان نصب Hyper-V در محیط نرم افزار VMware Workstation  مواجه شدیم ، و به جهت حل مشکل نصب Hyper-v روی vmware workstation این مقاله را برای شما آماده کردیم .

توجه داشته باشید در برخی از نسخه های VMware Workstation با خطایی مشابه زیر مواجه میشوید :

مشکل نصب Hyper-V روی نرم افزار VMware Workstation - آموزش شبکه

در واقع پیام A hypervisor is already running یعنی اینکه به شما این امکان را نمیدهد تا در محیط مجازی اقدام به نصب تکنولوژی مجازی سازی کنید .

برای حل این مشکل میبایست فایل VMX مربوط به ماشین مجازی خود را با Notepad باز کرده و دستور زیر را در انتهای آن اضافه نمایید :

hypervisor.cpuid.v0 = “FALSE”

مانند تصویر زیر :

حل مشکل نصب Hyper-v روی vmware workstation

با اضافه کردن این خط دستور مشکل بالا بر طرف میشود ولی حتی اگر بعد از انتخاب گزینه Hyper-V در Roles با خطای زیر مواجه شدید باید تغییراتی در تنظیمات ماشین مجازی خود اجرا اعمال نمایید :

مشکل نصب Hyper-V روی نرم افزار VMware Workstation - آموزش شبکهاین خطا نشان میدهد که پردازنده ماشین مجازی قابلیت پشتیبانی از مجازی سازی را ندارد.

کسانی که میخواهند از قابلیت مجازی سازی ونرم افزار های آن استفاده نمایند بایستی Virtualization را در Bios سیستم فعال نمایند .

این در حالی است که در قسمت Bios یک ماشین مجازی چیزی به نام Virtualization وجود ندارد پس بایستی تنظیمات آن را در قسمت Setting یک ماشین مجازی مطابق شکل زیر انجام دهیم :

توجه داشته باشید گزینه Virtualize Intel VT-x/EPT or AMD-v/RVI را از لیست preferred Mode انتخاب کرده و تیک گزینه Virtualize Intel VT-x/EPT or AMD-v/RVI  را بزنید.

فعال کردن قابلیت مجازی سازی برای پردازنده در vmware workstation - آموزش شبکه

با اعمال این تغییرات شما حل مشکل نصب Hyper-v روی vmware workstation را یاد گرفته اید !!

نویسنده : علی قاسمی


حل مشکل نصب Hyper-v روی vmware workstation

شرکت ژیوان ارائه دهنده خدمات شبکه شامل پشتیبانی شبکه , راه اندازی و نصب شبکه , طراحی شبکه , فروش تجهیزات شبکه , سرور و مجازی سازی,اتوماسیون صنعتیخانه هوشمند

0
0

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *