تبدیل pdf فارسی به word آنلاین و بدون بهم ریختگی

یکی از بزرگترین مشکلات کاربران در ارتباط با فایل های PDF ، تبدیل pdf فارسی به word آنلاین و بدون بهم ریختگی است . در سالهای گذشته نرم افزار ها و راهکارهای بسیاری برای این منظور طراحی و راه اندازی شده است . عمدتا این ابزارها که به صورت نرم افزاری و آنلاین برای تبدیل فایهای pdf به word طراحی شده اند ، کاربردشان در pdf های انگلیسی بسیار خوب بوده ولی در مورد زبان فارسی بسیار ضعیف عمل کرده اند.

البته تبدیل درست یک فایل pdf به word به عوامل بسیاری بستگی دارد . باید توجه داشت فایل های pdf ی که حاوی جداول ، عکس و فرمول هایی با کاراکترهای پیچیده میباشند ، بسیار مشکل تر از یک فایل pdf ساده ، به فایل word تبدیل میشوند.

به دلیل نیاز بسیار زیاد کاربران ابزراهای زیادی به این منظور طراحی شده اند ، البته نه تنها تبدیل به word بلکه به نرم افزارهای دیگری هم مانند Excel , PowePoint  و غیره نیز امکان تبدیل را گذاشته اند .

هرچند در این آموزش قصد داریم تا به به آموزش ابزارهای آنلاین برای تبدیل pdf فارسی به word بپردازیم ، ولی به دلیل اینکه ممکن است راه حل های نرم افزاری نیز برای برخی از دوستان مفید باشد ، به طور خلاصه چند نرم افزار مفیدی که تا حد بسیار زیادی میتوانند کارایی داشته باشند را معرفی میکنیم.

نرم افزار های تبدیل PDF فارسی به WORD :

در مورد نرم افزارها نکته بسیار مهم این است که ممکن است یک نرم افزار در مورد فایل PDF  به خصوص شما کارآمد باشد ولی برای تبدیل یه فایل PDF دیگر درست عمل نکند.

پس ناچار هستید تا به اولویتی که در زیر به آن میپردازیم ، نرم افزار ها را نصب کرده و کارایی آنها را در مورد فایل PDF ی که در اختیار دارید ؛ بررسی نمایید.

برنامه تبدیل PDF فارسی به Word اندروید :

در زیر گروه نرم افزار های کاربردی برای تبدیل pdf فارسی به Word و با توجه به استفاده از گوش های همراه هوشمند با سیستم عامل اندروید ، نرم افزارهای بسیاری برای تبدیل PDF فارسی به word در اندروید طراحی شده است که چند نرم افزار را برای شما معرفی میکنیم.

۱- نرم افزار PdfGrabber :

نرم افزار بسیار قدرتمند PdfGrabber به جهت اینکه امکان تبدیل فایل PDF را به بسیاری از فرمت ها امکان پذیر میسازد و همچنین در مورد تبدیل pdf فارسی به word بسیار نتایج خوبی را نشان داده به عنوان یکی از بهترین نرم افزار های تیبدیل PDF فارسی به شمار می آید.

تبدیل pdf فارسی به word | نرم افزار pdfgrabber

۲- نرم افزار Able2Doc Professional :

این نرم افزار هم از سری نرم افزارهایی است که برای تبدیل pdf فارسی به word بسیار مورد اسقبال قرار گرفته ولی یکی از مشکلاتی که ما با این نرم افزار داشتیم این بود که حتما میبایست در فایل PDF شما از فونت ها یونیکد استفاده شده باشد وگرنه نرم افزار به خوبی تبدیل pdf فارسی به word را برای شما انجام نخواهد داد .

تبدیل pdf فارسی به word | نرم افزار able2doc

 

باز هم تاکید میکنم که ممکن است همه نرم افزار و ابزارهایی که در این مقاله معرفی میکنیم برای فایلی که شما قرار است آن را به فارسی تبدیل نمایید مناسب نباشد.

 نرم افزار اندروید Scanned PDF to Word  :

بسیاری از کاربران کار با گوشی و یا تبلت اندوریدی را به دلیل در دسترس بودن به کار با کامپیوتر یا لپ تاپ ترجبح میدهند و میخواهند تا جایی که امکان دارد کارهای روزمره خود را به گوشی یا تبلت خود منتقل کنند.

نرم افزار scanned PDF to Word نرم افزار اندرویدی است که با استفاده از تکنولوژی OCR بعد از گرفتن میتواند فایل های PDF تبدیل pdf فارسی به word را برای شما انجام دهد.

 

ابزارهای آنلاین تبدیل PDF فارسی به WORD :

برای تبدیل فایل PDF فارسی  به word به صورت آنلاین و بدون نصب نرم افزار ، چندین روش تا به امروز ارائه شده که البته مانند نرم افزارها ممکن است کارآمد و یا ناکارآمد باشند.

تبدیل pdf فارسی به word با Google Chrome :

این روش بسیار ساده و در بسیاری از مواقع مفید بوده است ! تنها کافی است که شما فایل PDF فارسی خود را با نرم افزار Google Chrome باز کنید و یا به صورت Drag and Drop آن را به داخل مرورگر Google Chrome بکشید.

پس از باز شدن فایل PDF با Google Chrome شما میتوانید متن خود را کپی و داخل WORD به صورت دستی Paste نمایید.

توجه داشته باشید اگر فایل PDF فارسی شما قابل Select کردن نباشد و به صورت عکس باشد نمیتوانید آن را با این روش به متن تبدیل کنید.

تبدیل pdf فارسی به word با Google Drive :

یکی از امکانات جدیدی که در Google Drive اضافه شده است امکان تبدیل فایل PDF به متن میباشد.

به این صورت که پس از آپلود فایل PDF میتوانید با Open With Google Docs و سپس ذهیره فایل متنی آن را به یک پسوند قابل ویرایش تبدیل کنید

تبدیل pdf فارسی به word با google drive

پس از کلیک بر روی new گزینه File upload را انتخاب کرده تا بتوانید فایل pdf خود را به گوگل درایو منتقل کنید

تبدیل pdf فارسی به word با google drive

پس از اینکه فایل PDF خود را بع گوگل درایو منتقل کردید میتوانید بر روی آن راست کلیک کرده و پس از زدن گزینه open with گزینه Google Docs را انتخاب نمایید.

تبدیل pdf فارسی به word با google drive

پس از باز شدن فایل با گوگل داکس میتوانید از منوی File و انتخاب Download as پسوند مورد نظر خود را دانلور نمایید.

تبدیل pdf فارسی به word با google drive

ادامه دارد …

تبدیل pdf فارسی به word آنلاین و بدون بهم ریختگی – قسمت دوم

 


تبدیل pdf فارسی به word آنلاین و بدون بهم ریختگی

شرکت ژیوان ارائه دهنده خدمات شبکه شامل پشتیبانی شبکه , راه اندازی و نصب شبکه , طراحی شبکه , فروش تجهیزات شبکه , سرور و مجازی سازی , اتوماسیون صنعتی , خانه هوشمند , قیمت دوربین مدار بسته , دستگاه گشت و نگهبانی