بهترین روش کنترل مصرف اینترنت و نظارت بر پهنای باند مصرفی در شرکت ها

زمانی که برای یک شرکت اقدام به خرید اینترنت میکنید می باست اینترنتی پایدار با کمترین سهم اشتراک گذاری تهیه نمایید. به طور کلی شرکت ها به دنبال خرید اینترنت های اختصاصی هستند تا کمترین افت کیفیت را داشته باشد. حال با توجه به قیمت بالای این اینترنت ها سوال اینجاست چگونه اینترنت خود را بصورت بهینه استفاده نماییم یا به کلام دیگر بهترین روش کنترل مصرف اینترنت و نظارت بر پهنای باند مصرفی در شرکت ها چیست.

روش های بسیاری جهت نیل به این هدف وجود دارد، اما در این مبحث قصد داریم روشی به اصطلاح User Friendly جهت کنترل مصرف اینترنت و گزارش گیری از آن به شما معرفی کنیم.

 راه حل کنترل اینترنت

یکی از روش های پیشنهادی ما راه اندازی یک سرور Kerio Control است.

شما میتوانید با هزینه ی بسیار اندک درگاه ورودی شرکت خود را به اینترنت یا دنیای خارج با سرور کریو کنترل جایگزین نموده و از امکانات بسیار جالب این برنامه لذت ببرید.

در مقاله ی “بهترین روش نظارت بر اینترنت مصرفی و کنترل ترافیک” به معرفی کلی Kerio Control پرداختیم. بنابر این در ادامه به معرفی بیشتر بخش های Bandwidth Management and Qos و Traffic Rules در این مجموعه خواهیم پرداخت.

 

 


 شرکت ژیوان با داشتن تجربه های بسیار در نصب سیستم های مانیتورینگ و کنترل شبکه در شرکت های بزرگ تجاری، آماده ی راه اندازی بهترین روش کنترل مصرف اینترنت و نظارت بر پهنای باند مصرفی در شرکت ها ،حل مشکلات و پاسخ گویی به سوالات شما می باشد.


 

بخش Bandwidth Management and Qos در Kerio Control

در این بخش به راحتی می توانید پهنای باند خود را حهت اتصال به اینترنت مدیریت نمایید.

بر روی کلید Add کلیک نمایید تا یک خط Rule یا قانون جدید مانند شکل زیر ایجاد شود.

می توانید اسم آن را به دلخواه تغییر دهید.

بهترین روش کنترل مصرف اینترنت و نظارت بر پهنای باند مصرفی در شرکت ها

 

اگر بر روی عبارت any در ستون ترافیک دوبار کلیک نمایید پنجره زیر باز خواهد شد.

در این پنجره امکانات بسیار زیادی برای کنترل شبکه شما وجود دارد.

بهترین روش کنترل مصرف اینترنت و نظارت بر پهنای باند مصرفی در شرکت ها

 

به عنوان مثال اگر بر روی بخش Users and Group کلیک نمایید پنجره ی زیر باز می شود.

بهترین روش کنترل مصرف اینترنت و نظارت بر پهنای باند مصرفی در شرکت ها

شما به راحتی می توانید کاربرها یا گروه های تعریف شده در کریو را جهت اعمال قوانین دلخواه انتخاب نمایید.

نکته ی جالب توجه این است که اگر کریو کنترل خود را به Domain Controller وصل کرده باشید، می توانید این قوانین را بر روی کاربرهای شبکه دامین خود نیز اعمال نمایید.

پس از انخاب کاربران دلخواه میتوانید با کیلک بر روی ستون های Download و Upload توسط پنجره ی زیر محدودیت دلخواه خود را مانند شکل اعمال نمایید.

بهترین روش کنترل مصرف اینترنت و نظارت بر پهنای باند مصرفی در شرکت ها

 

از امکانات خوب دیگر کریو کنترل این است که محدودیت مورد نظر شما پس از زدن کلید Apply در پایین صفحه بصورت آنلاین بر روش شبکه اعمال خواهد شد.

 

در بخش های آتی سعی بر آن داریم تا مقالات بیشتری در زمینه ی بهترین روش کنترل مصرف اینترنت و نظارت بر پهنای باند مصرفی در شرکت ها ارائه نماییم.

خواهشمندیم سوالات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات بیان نموده و ما را در بهبود این مطالب یاری نمایید.

 

 


مقالات مرتبط

حل مشکل اتصال کریو (Kerio Control) به دامین کنترلر (DC)

راه اندازی Port forwarding با استفاده از Kerio Control

 شرکت ژیوان با داشتن تجربه های بسیار در نصب سیستم های مانیتورینگ و کنترل شبکه در شرکت های بزرگ تجاری، آماده ی راه اندازی بهترین روش کنترل مصرف اینترنت در شرکت ها ،حل مشکلات و پاسخ گویی به سوالات شما می باشد.


بهترین روش کنترل مصرف اینترنت در شرکت ها

شرکت ژیوان ارائه دهنده خدمات شبکه شامل پشتیبانی شبکه , راه اندازی و نصب شبکه , طراحی شبکه , فروش تجهیزات شبکه , سرور و مجازی سازی,اتوماسیون صنعتی, خانه هوشمند